Etap Rejonowy
Mów Wszelakich i Ewaluacji

18 marca 2023 | 10:00
Bankowa 11a, 40-007 Katowice

Organizator:

Silesia Toastmasters

Współorganizator:

CINiBA

Powstań i spraw, aby Cię zapamiętano!

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, Katowice | 18 marca, 10:00

O konkursie

Konkursy to rywalizacja, emocje oraz szansa na pokazanie swoich umiejętności. To w nich mierzymy się z najlepszymi, żeby sprawdzić, w jakim miejscu obecnie się znajdujemy. Wie o tym marka Toastmasters International, która wspiera rozwój mówców i liderów poprzez regularnie odbywające się wydarzenia konkursowe.

Kluby na terenie całego Śląska zorganizują do końca lutego konkursy, a ich zwycięzcy zmierzą się już 18 marca 2023 roku na rejonowym (śląskim) konkursie mów wszelakich i ewaluacji. Kluby biorące udział w konkursie, to:

– Silesia Toastmasters
– Silesia Speech Masters
– Toastmasters IG Wodzisław Śląski
– Toastmasters Na Szczycie
– Toastmasters Częstochowa.

Podczas tego wydarzenia uczestnicy konkursu będą rywalizować w następujących kategoriach:

– mowy wszelakie
– ewaluacje (informacje zwrotne)

w języku polskim i angielskim, co daje nam łącznie 4 konkursy!

W tym roku zaszczyt zorganizowania etapu rejonowego przypadł klubowi Silesia Toastmasters z Katowic, a współorganizatorami są Fundacja „Tworzymy Możliwości” oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka – CINiBA. Konkurs będzie odbywać się pod hasłem przewodnim: „Powstań i spraw, by Cię zapamiętano”. Trzymamy kciuki za mówców, żeby ich występy zostały z nami na długo, zgodnie z motywem przewodnim tegorocznego konkursu. Mamy wielką nadzieję, że odwiedzicie nas licznie, żeby dopingować swoich reprezentantów w ich zmaganiach, a mowy zainspirują Was do działania!

Klub hipnoza zmienił się na club garage

„Powstań i spraw,
aby Cię zapamiętano!”

Czyż nie każdy chce zostać zapamiętany? W naszym życiu wystarczy czasem wstać, odezwać się lub przejąć kontrolę i zostać liderem. My wszyscy mamy kontrolę nad swoim życiem. Pora więc wstać i zrobić coś, dzięki czemu zostaniemy zapamiętani. Dla klubów Toastmasters takim czynnikiem jest zaangażowanie w dobro organizacji oraz inicjatywa ze strony klubowiczów. Pomóż nam stworzyć niezapomniany konkurs! Zwykła chęć pomocy przy organizacji wydarzenia, branie udziału w projektach lub zapisywanie się na mowy konkursowe jest już pierwszym krokiem do nieśmiertelności twojego imienia.

Uczestnicy konkursu mów wszelakich w języku polskim

Szymon Brejza
Silesia Toastmasters

Ilona Piwowarczyk-Krasa
Silesia Speech Masters

Michał Prosół
Toastmasters IG Wodzisław Śląski

Mateusz Rączka
Toastmasters Na Szczycie

Kamila Wierzbicka
Toastmasters Częstochowa

Uczestnicy konkursu mów wszelakich w angielskim

Michał Spyra
Silesia Toastmasters

Arkadiusz Dydo
Silesia Speech Masters

Przemysław Adamek
Toastmasters Na Szczycie

Uczestnicy konkursu ewaluacji w języku polskim

Nikola Chmielewska
Silesia Toastmasters

Jadzia Brzezinka
Toastmasters IG Wodzisław Śląski

Mateusz Rączka
Toastmasters Na Szczycie

Elżbieta Baniel
Silesia Speech Masters

Szymon Wiatr
Toastmasters Częstochowa

Uczestnicy konkursu ewaluacji w języku angielskim

Ilona Piwowarczyk-Krasa
Silesia Speech Masters

Zaangażowani

Andrew McKenzie
Organizator i prowadzący konkurs

Piotr Ziemski
Główny Sędzia

Jerzy Dziubel
Sierżant

Marek Zielina
Pomoc techniczna

Tomasz Lipka
Fotograf

Sylwia Żelazny
Fotograf

Paweł Wawrzyńczak
PR i Marketing

Mateusz Jojko
Opiekun gości

Paweł Ślimok
Liczący głosy

Grzegorz Galios
Chronometrażysta

Natalia Wiejacz
Licząca głosy

Rafał Wiejacz
Chronometrażysta

Bożena Kropiwiec
After master

FAQ

Co to za wydarzenie?

Jest to rejonowy (śląski) konkurs mów wszelakich i ewaluacji w języku polskim i angielskim. Zwycięzcy ze śląskich klubów przyjadą do Katowic 18 marca 2023 roku, by walczyć o przepustkę do etapu okręgowego (południowa Polska). Na etapie rejonowym każdy z 5 śląskich klubów ma prawo wystawić jednego reprezentanta z każdej kategorii konkursowej: mowy wszelakie w języku polskim, mowy wszelakie w języku angielskim, ewaluacje w języku polskim i ewaluacje w języku angielskim. Jest to niesamowita okazja, by poznać markę Toastmasters International oraz zobaczyć najlepszych śląskich mówców w jednym miejscu. Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu Toastmasterów oraz wszystkie osoby, które chcą w ciekawy sposób spędzić sobotę.

Gdzie odbywa się wydarzenie?

Rejonowy konkurs mów wszelakich i ewaluacji w tym roku jest organizowany w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka – CINiba w sobotę 18 marca 2023 roku.

W jakich godzinach trwa wydarzenie?

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 18:00. Zalecamy, by stawić się na wydarzenie punktualnie, ponieważ w celu uniknięcia rozproszenia uczestników konkursu, nie będziemy wpuszczać w trakcie ich występów. Trzeba będzie wtedy poczekać na przerwę pomiędzy występami uczestników.

Kiedy jest następny konkurs?

Następny konkurs także organizujemy i odbędzie się on w tym samym miejscu 22 kwietnia.

Czy wstęp jest płatny?

Wydarzenie jest bezpłatne, jednak w celach organizacyjnych wymagamy rejestracji poprzez formularz.

Czy mogę wystąpić w tym konkursie jako osoba spoza Toastmasters?

Uczestnictwo w konkursie na etapie rejonowym jest zapewnione poprzez awans w etapie klubowym. Tylko osoby, które wzięły udział w eliminacjach w śląskich klubach i wygrały, mają okazję wystąpić na etapie rejonowym 18 marca 2023 roku. To wydarzenie jest niezwykłą okazją, by zobaczyć najlepszych mówców na Śląsku, dlatego (jeżeli jesteś osobą spoza Toastmasters) zachęcamy do udziału w wydarzeniu jako publiczność.

Czy podczas wydarzenia jest catering?

Na terenie wydarzenia będzie dostępna woda, kawa i herbata. Dodatkowo otwarta będzie tego dnia kawiarenka CoffeeBook, która oferuje kanapki, ciasta oraz ciepłe napoje. W trakcie godzinnej przerwy osoby, które poprzez rejestrację na wydarzenie zaznaczą, że chcą posiłek i go opłacą, pójdą na obiad. Koszt obiadu to 20 zł. Dane przelewu zostaną wysłane na podany adres mailowy.

Gdzie można zaparkować?

Jeżeli jesteś kierowcą i obawiasz się o parking, to informujemy, że jest możliwość bezpłatnego zaparkowania samochodu przy CINiB-ie. Chęć skorzystania z parkingu należy zgłosić w formularzu rejestracyjnym. Od strony ul. Chełkowskiego trzeba przejechać przez 2 szlabany. Z pierwszego szlabanu należy pobrać bilet, przy drugim zadzwonić. Nie można parkować na miejscach numerowanych. Po wydarzeniu dla każdego auta przyznawany jest jeden żeton i trzeba go wrzucić do szlabanu, żeby wyjechać z parkingu.

Gdzie odbywa się after?

After party odbędzie się w club garage w Katowicach

Kontakt

Paweł Wawrzyńczak
kontakt@silesia-toastmasters.pl

Anna Szombara
kontakt@silesia-toastmasters.pl

Organizator:

Silesia Toastmasters

Współorganizator:

CINiBA

Polityka prywatności i ochrona danych osobowych