Mówca

Każdy mówca jest kluczową postacią w czasie spotkania. Swoje wystąpienie przygotowuje w oparciu o projekty zawarte w książce Kompetentny Mówca lub Zaawansowany Mówca

 

Najlepsze praktyki:

  1. Sprawdź w harmonogramie Easy-Speak kiedy są wolne miejsca dla mówców. Napisz do VPE wiadomość, kiedy chcesz wygłosić projekt i podaj jego numer. Każdy projekt bazuje na umiejętnościach wyniesionych z poprzednich, dlatego należy realizować je w kolejności.
  2. Wybierz kto z członków klubu mógłby oceniać twój projekt. Porozmawiaj ze swoim oceniającym o wystąpieniu. Wskaż mu elementy, na które chcesz, żeby zwrócił uwagę
  3. Przygotuj mowę i przećwicz aby sprawdzić czy mieścisz się w zaplanowanym czasie.
  4. Przybądź wcześniej na spotkanie. Upewnij się że dałeś/łaś swoją książkę oceniającemu, zanim rozpoczęło się spotkanie. Usiądź z przodu aby szybko i łatwo rozpocząć wystąpienie. Uważnie zaplanuj swoje wyjście na scenę i rozpoczęcie wystąpienia.
  5. Zwróć swoją pełną uwagę na wcześniejszych mówców. Zaniechaj przeglądania swoich notatek, kiedy inni wygłaszają swoje mowy. Kiedy zapowie Cię Toastmaster , zgrabnie przejdź na środek i zacznij wystąpienie. Kiedy zaczynasz swoje wystąpienie, zwróć się najpierw do Toastmastera i słuchaczy. Kiedy skończysz poczekaj aż Toastmaster wróci na środek sali i dopiero Ty wróć na swoje miejsce.
  6. Podczas oceniania Twojego wystąpienia słuchaj uważnie pomocnych uwag, które uwzględnisz w następnym wystąpieniu. Zwróć uwagę na sugestie od innych członków klubu.
  7. Po spotkaniu weź swoją książkę od oceniającego. Jeżeli masz jakieś uwagi do oceniającego to dobry moment aby je wyjaśnić.