Organizacja pracy to wbrew pozorom bardzo ciężkie zajęcie. Problemy związane z nieodpowiednim podejściem do sprawy powodują powszechne komplikacje, m.in. przeciążenia spowodowane nadmiarem zadań. Walka z presją czasu. Czy oczekiwanie na wykonanie czynności przez innych, potrafią skutecznie spowolnić każdy proces. Zmniejszając jego wydajność i zwiększając koszty.

Umiejętność przeorganizowania danego procesu w taki sposób, by był bardziej efektywny, to nie lada wyczyn. Co w takim razie zrobić by zdobyć tę umiejętność? Jednym ze sposobów jest stosowanie dobrych praktyk czyli narzędzi wspomagających lidera. Lidera, który chce poprawić efektywność procesu, zespołu, a także swoją. Na spotkaniu parę takich narzędzi ujrzy światło dzienne.

A najwięcej wiedzy w tym temacie przekaże nam gość specjalny Krzysztof Bednarz, który przeprowadzi dla nas warsztat pt.

„Dobry organizator inspirowany Jidoką”

O warsztacie:

Techniki zarządzania rodem z Japonii, przetrawione przez amerykańskie korporacje i zaciągnięte do polski wraz z budowanymi tu zakładami, przyniosły nowe spojrzenie na organizację naszej pracy. Ale czy np. szybka praca oznacza dobrą organizację pracy? Czy dobrze zorganizowany może być tylko Japończyk? Podczas warsztatu spróbujemy odkryć, dlaczego prosty system organizacji stanowisk pracy, staje się wyzwaniem trwającym lata. Zastanowimy się jak dobra firma tworzy dobrych ludzi, wspomaga ich dobrą organizację i na czym buduje fundamenty tych wymagań. Czy możemy w tym temacie zaczerpnąć inspiracji z dalekiego wschodu? Podyskutujemy podczas niniejszego warsztatu.

O prelegencie:

Krzysztof Bednarz to Redaktor LeanCenter.pl, w ramach, którego informuje o wydarzeniach związanych z Lean Management oraz przeprowadza relacje z konferencji promujących zarządzanie według filozofii Lean w Polsce. W swojej pracy miał możliwość przeprowadzenia wywiadów z autorami inspirujących książek z tej dziedziny – Masaakim Imai, Danielem Jonesem, czy Johnem Shookiem. Jako pasjonat ciągłego doskonalenia, pomaga lokalnie polskim przedsiębiorcom zrozumieć istotę tworzenia kultury Lean w ich firmach oraz jej wpływ na wyniki przedsiębiorstwa.

Co jeszcze będzie na spotkaniu?
– mowy przygotowane, według założeń wybranych projektów
– kreatywna improwizacja, która pobudzi, rozbudzi i sprawdzi Twoją umiejętność radzenia sobie ze stresem
– ewaluacje, czyli dawka potężnego „kopa” dla Twojego rozwoju

A po spotkaniu after party, gdzie…hm przyjdź i sprawdź. Gospodarzem wieczoru będzie Andrzej Rataj. Postać, która niejedną dobrą praktykę zastosowała w klubie mówców i liderów Silesia Toastmasters.

organizacja-w-praktyce