Toastmasters International to międzynarodowa organizacja non-profit działająca od 1924 roku, która daje możliwość rozwoju swoich kompetencji miękkich takich jak przemawianie publiczne i przywództwo. Należy do niej około 357 tysięcy osób na całym świecie. Kluby znajdują się aż w 143 krajach. W Polsce istnieje około 65 klubów.

Dlaczego tak wielu ludzi chce się uczyć wystąpień publicznych i przywództwa właśnie w Toastmasters? Jaka jest idea Toastmasters? Czy rzeczywiście wszystkie spotkania mają taką samą formę? W jaki sposób działamy, czego się uczymy tak naprawdę? W jaki sposób nabyte w klubie umiejętności możemy wykorzystać w życiu zawodowym?
Na spotkaniu będzie możliwość wysłuchania historii osoby, która właśnie dzięki Toastmasters rozwinęła bardzo mocno swoją karierę zawodową. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Krzeszowska i to ona odpowie nam na wszystkie nurtujące nas pytania dotyczące rozwoju w Toastmasters.

Katarzyna Krzeszowska to prezes klubu Silesia Toastmasters w latach 2017-2018. Dzięki prawie trzy letniej działalności w klubie, dzisiaj może pochwalić się wystąpieniami na konferencjach naukowych. A o klubie mówi, że jest to działalność mocno zbliżona do normalnej firmy, ale dająca o wiele więcej możliwości rozwoju.